Sdílet

Tweet

Tipy & Triky do začátku hraní

Hrad

Co si budeme povídat samotný hrad je alfou i omegou úspěšného růstů. Stavět můžeme čtyři typy budov. Civilní budovy nám umožňují zvyšovat produkci surovin a základnu poddaných. Řadí se do nich např. kamenolom, farma, chýše dřevorubce či obydlí. Se zvyšující populací je potřeba vynaložit více úsilí k udržení pořádku, k tomu účelu jsou ve hře okrasné prvky. Třetím typem budov jsou ty vojenské. Zde se setkáváme s kasárny, dílnami nebo krčmou. V neposlední řadě tu jsou také obranné budovy, tedy cimbuří a vylepšování hradeb a bran.

Sekundární základny

Ve chvíli, kdy v našem postupu dojdeme do 11 kola, tak se nám otevře možnost postavit purkrabství. To nám umožní si vybudovat až 3 odloučené základny. Na těchto základnách máme aplikované jisté omezení. Mezi ně patří dané množství jednotlivých staveb a možnost těžit je dvě ze tří surovin. Ale i tak je postavení základny velice výhodné nejen z vojenského, ale i ekonomického pohledu. A to proto, že na hradě je výtěžnost pro suroviny na maximu jen pro tři stavby stejného druhu, s každou další se nově postavené budově snižuje.

Těžba surovin

Naším cílem je získávat tři suroviny. Těmi je dřevo, kámen a obilí. Dřevo a kámen nám slouží ke stavbě budov, jejich vylepšování a stavbě obléhacích zbraní. Obilí nám určuje, kolik jsme schopni nakrmit poddaných a jednotek armády. Celkové množství surovin je určeno kapacitou našich skladů.

Strategie boje

Hra nám umožňuje rozložit jednotky pro útok ze tří směrů. Tyto jednotky navíc můžeme vybavit potřebným vybavením v podobě beranidel, žebříků a dalších podpůrných pomůcek. V rozhodování, jak seskládat jednotky nám může být dost nápomocné vyslání špiona najatého v krčmě. Tomu můžeme nastavit, jak moc má být jeho hlášení přesné. Čím podrobnější průzkum si zvolíme, tím však roste pravděpodobnost, že bude chycen.

Zlaťáky

Cokoliv hodláme ve hře udělat stojí nějaké peníze. Je jedno, jestli najímáme špióna, verbujeme nové jednotky nebo je přesunujeme k útoku, nejprve je potřeba jim zaplatit. K tomu slouží zlaťáky, které získáváme za plnění úkolů, rabováním hradů loupeživých baronů, úspěšným odražením nepřátelského útoku a zejména potom výběrem daní. V Goodgame Empire není náš výběrčí zrovna dvakrát poctivý a pokud si ho pořádně neohlídáme, tak si část daní ulije pro sebe. Je tedy potřeba si hlídat čas, kdy má být výběr dokončen a hezky si je bezpečně schovat do pokladny. Druhou možností, jak zamezit rozkrádání je podplatit výběrčího rubíny.

Rubíny

Ve hře slouží rubíny jako prémiová jmena pro pořizování speciálních předmětů, budov, k zrychlení stavby budov a verbování vojsk. Rubíny lze získat za splnění některých úkolů, za každodenní přihlašování a pro náročné i koupí za reálné peníze. Platby lze provádět pomocí sms zpráv, kreditní kartou, bankovním převodem, pomocí služeb Skrill, Paypal a Paysafecard.